2016. március 4-én rendezte iskolánk Második idegen nyelv munkaközössége a VI. Regionális újlatin/latin és orosz nyelvi kiejtési versenyét 70 tanuló részvételével, akik Baranyán kívül Tolna, Somogy, Fejér és Bács-Kiskun megyéből érkeztek.
A kiejtési versenyen a következő eredmények születtek:
(A Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Óvoda több intézményegységéből is érkezett nevezés, ezért iskolánkat a régi nevén jelöltük.)
Francia nyelv
1. Fejes Lóránt 11.B
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna
1. Rasztik Szabrina
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma – Gabula Júlia
3. Balogh Zita 11.B
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna
Különdíj:
Pallag Kornélia
Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár – Wasztlné Horváth Gabriella
Dahn Sophie Emőke 11.C
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna
Bába Viktória
Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Gimnáziuma – Pintérné Zsigmond Katalin
Csikós Balázs
Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Gimnáziuma – Pintérné Zsigmond Katalin
Latin nyelv
1. Szőcs Csenge 12.D
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi
1. Lengyel Rita
Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár – Berta Annamária
2. Karácsony Dávid
Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár – Berta Annamária
3. Mülner Szilveszter 11.D
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi
Dicséret:
Milbacher Dániel 11.D
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi
Andrasek Boglárka
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs – László Levente
Katics Renáta 12.D
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Domokos Gyöngyi
Olasz nyelv
1. Springer Barnabás
Pécsi Leőwey Klára Gimnázium – Pappné Mádai Gabriella
2. Dinnyési Boglárka 12.B
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Joó Éva
3. Nastor Alexandra
Széchényi Ferenc Gimnázium, Barcs – Dibuz-Pávics Judit
Különdíj:
Horváth Eszter 12.E
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Joó Éva
Kanyuk Flóra 12.B
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium – Joó Éva
Kertai Csenge
Széchényi Ferenc Gimnázium, Barcs – Dibuz-Pávics Judit
Orosz nyelv
1. Farkas Flóra
Bajai III. Béla Gimnázium – Gál Krisztina
2. Sárkány Krisztina
Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Gimnáziuma – Aporfi Ágnes
3. Szalai Viktória 11.D
PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Porst Andrea
Különdíj:
Kereszturi Péter 12.E - Pécsi Orosz Központ különdíja
PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Dr. Hajdú Zsuzsanna
Kapusi Viktória – Babits-Komarov Baráti Kör különdíja
Pannon Magángimnázium, Dunaújváros – Kovács Katalin
Dicséret:
Gombos Luca
Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár – Kordé Krisztina
Lukács Lili
Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár – Kordé Krisztina
Spanyol nyelv
1. Csapliczky Vivien 11.B
PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Dr. Timáné Novacsek Adrienn
2. Gaál Dorottya 12.B
PTE Babits Gyakorló Gimnázium – Dr. Timáné Novacsek Adrienn
3. Harsányi Noémi
Pannon Magángimnázium, Dunaújváros – Rabi Andrea
Különdíj:
Incze Patrik
PTE Deák Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola – Bognár Vasas Dóra
Rohrbacher Éva
Leőwey Klára Gimnázium, Pécs – Szabados Péter
Jáger Dániel
Kodály Zoltán Gimnázium, Pécs – Futó Andrea
Köszönjük támogatóinknak, hogy lehetővé tették a verseny megszervezését.
Támogatóink:
PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Óvoda (PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium)
Atout France - Francia Idegenforgalmi Hivatal bécsi irodája
Francia Intézet, Budapest
Corvina Kiadó
Ókor folyóirat
Studio Italia
Istituto Italiano di Cultura
Mokos Családi Pincészet (Palkonya)
Orosz Kulturális Központ
Orosz-Magyar Baráti Társaság Pécs
Pécsi Orosz Központ
Mexikói Nagykövetség
Argentin Köztársaság Nagykövetsége
Venezuelai Nagykövetség
Spanyol Nagykövetség
Instituto Cervantes
Perui Köztársaság Főkonzuli Képviselete