A Magyar Művészeti Akadémia impozáns székházában, a Pesti Vigadóban június 11-én, szombaton került megrendezésre Kárpát-medence egyik legrangosabb irodalmi versenye, a Versünnep Fesztivál.

A versengésre a legjobb versmondók kaptak meghívást, akik iskolájukat, közösségüket és korosztályukat képviselve 20. századi és kortárs magyar költők műveiből válogattak.

A középiskolás kategória fődíjasa, nagy örömünkre, iskolánk 10. B osztályos tanulója, Bánki Benjámin. Az elismerést Szilágyi Domokos Halál árnyéka című versének megrendítő erejű tolmácsolásával érdemelte ki. Nyereménye egy 5 napos balatoni táborozás és egy megtisztelő meghívás, melynek köszönhetően Benjámin 2017. április 11-én, neves előadók társaságában, a Nemzeti Színház színpadán ünnepelheti a költészet napját.

Szeretettel gratulálunk Beninek és felkészítő tanárának, Szász-Kolumbán Olga tanárnőnek.

Iskolánk tanárai és diákjai nevében: Szabóné Bárdos Csilla intézményegység-vezető

Forrás: pecsiujsag.hu