A tanév végén iskolánk 24 diákja járt Damme-ban, németországi testvériskolánknál. Két hetet töltöttek el német vendéglátó családoknál. Ez idő alatt sok érdekes programban vettek részt, mint például városnézés Brémában és Osnabrückben. Jártak Németország leghíresebb vidámparkjában, a Heide Parkban is, amely egy igazán jó kikapcsolódást nyújtott számukra. Azonban nem csak szórakozással múlatták idejüket, hiszen több napot is iskolában, tanulással töltöttek. A cserekapcsolat állandó része a projektmunka is, melynek idei témája az egészséges táplálkozás volt. A magyar és a német diákok plakátokat készítettek, és Power Point-bemutatókat tartottak egymásnak, felhívva egymás figyelmét a helyes táplálkozási szokásokra. A projekt keretén belül ellátogattak egy pékségbe, valamint egy helyi gazdához is, aki sertés- és marhatenyésztéssel foglalkozik. Diákjaink a két hét alatt nem csak a német nyelvet gyakorolták, hanem sok barátságot is kötöttek. Partnereiket visszavárjuk szeptemberben.