Váratlanul jött a hír, és ezért érthetetlen, hogy Mária Nénit, Dr. Buvári Andrásnét éltének 106. évében a Teremtő magához szólította. Úgy ment el, ahogy élt, csendesen, tudva, hogy a halál az élet része.

Élete átívelt a XX. századon, (1918-ban született) és kapott ízelítőt a XXI. századból is. Budapesten, a Pázmány Péter Tudományegyetemen 1941-ben szerzett matematika-fizika szakos diplomát. Férjével, – ki maga is fizikát tanított, – 1962-ben kerültek Pécsre. 1964-ben, az akkor megalakult, Uránvárosi Gimnáziumban (jelenleg Babits Mihály Gimnázium) folytatta tanári munkáját. Az 1984-es nyugdíjba vonulása előtt, nyolc évig az iskolai könyvtárat vezette.
Rendkívül képzett volt, munkáját a példaadás, a másokért való szolgálat jellemezte. Ahogy Ő fogalmazta „a tanítás volt a szenvedélyem”. Jó volt együtt dolgozni vele. A magas szintű szakmai tudás, nagy szerénységgel párosult, mely megjelent a tanulókkal, és a kollégáival való kapcsolatában is. Követendő példának tartottuk!
A sors nagyszerű családdal áldotta meg: négy leánygyermek anyukája lehetett, most hat unokája és hét dédunokája küzd az elmúlás örök tényével.

Kedves Mária Néni!  

                    „Örökké él, akit igazán szeretnek” (Kosztolányi D.)

                                 A Babits Mihály Gimnázium Testülete