Intézményünk női röplabda csapata hétvégén Debrecenben képviselhette városunkat és megyénket a XII. Amatőr Röplabda Diákolimpia Országos Döntőjében.

Minden évben ez a verseny jelenti az iskolai sportkörökben felkészülő diákok legnagyobb megmérettetését, igazi sportági seregszemle. Összesen 111 nevezett csapatból a megyei és budapesti bajnokok kerülhettek ide. Mivel amatőr versenyről van szó, igazolt sportolók nem indulhatnak, és nem rendeznek területi selejtezőket sem, hogy minél több sportoló juthasson el országos szintű összecsapásra.

A rendezők a 20 csapatos (200 diák) mezőnyt négy csoportra osztották. Mi a Zalaegerszeggel, Kaposvárral, Salgótarjánnal és a Gyöngyössel kerültünk össze. A csoporton belüli körmérkőzések során lányaink 100 %-s teljesítménnyel kiharcolták az elsőséget, így a keresztjátékban a debreceni Svetits Gimnázium csapatával kerültünk szembe, akiket 2: 0-s szoros mérkőzésen sikerült felülmúlnunk. Több mint két órás pihenőt (kihűlés) követően a békéscsabai Andrássy Gimnáziummal kellet döntenünk arról, hogy ki kerülhet be a vasárnapi fináléba. Ezen a meccsen az addigi töretlen lendületünk alábbhagyott, 2: 0-ra veszítettünk, így készülhettünk a következő napi bronzmérkőzésre, a tavalyi győztes Budai Ciszterci Szent Imre kitűnő együttese ellen.
Az összecsapást megelőző közel egy órás bemelegítésünk kiváló alapot teremtett a színvonalas játékhoz.
Az első szettben csaptunk hatalmas küzdelemben győzni tudott (1: 0). A második szettben a sok nyitásrontásunk megbosszulta magát (1: 1). A harmadik játékrészben kijavítottuk a hibáinkat, ismét mi győztünk (2: 1).

Az előző mérkőzések két nyert játszmáig tartottak, ez esetben miénk lett volna a bronz. Ám a diákolimpiai szabályok értelmében a 3. és 1. helyért vívott mérkőzések három nyert szettig mennek.
A negyedik lefújó sípszó után ismét mi álltunk rosszul (2: 2). Az utolsó szett rövidített, 15-ös. Itt az ellenfelünk nyitásai erősen feljavultak, amíg a mi védekezésünk nyitásfogadásban és mezőnyben is lelassult, egyre inkább előjöttek az általános elfáradás jelei, ami az ellenfél javára megítélt pontokban realizálódott.  A mérkőzés végeredménye 3: 2 a ciszterciek javára, akik megérdemelten vehették át a bronzérmeket és a kupát.
Nekünk a IV. hely jutott, ami megfelel az előzetes célkitűzéseinknek és elvárásoknak. Lányaink az egész torna folyamán nagy eltökéltséggel, fegyelmezetten, erejükön felül teljesítettek, minden dicséret megilleti őket.

Két center játékosunk (Wirth Annamária 12. d, Kis Rebeka Virág 11. e) kitűnő teljesítménnyel méltán vívta az országos mezőny elismerését. Wirth Ancsi a tavalyi torna után most ismét bekerült a torna legjobb játékosai közé. A két kiváló center teljesítményhez Selmeci Viki (12. b) kiemelkedő feladó játéka adott jó alapot. Mészáros Eszter Fruzsina (12. f, csapatkapitány), Miklovich Réka (11. e), Gambino Ingrid (12. f) megbízható és sokoldalú támadó és védő munkája nagyban hozzájárult az elért eredményhez. Cserejátékosainknak (Alizadeh Jennifer Sahar, Erdősi Petra, Kabács Bianka-10. b, Zólyomi Hanna 11. f, Károlyi Dalma 12. d) kiváló lehetőséget biztosított a verseny az elkövetkezendő évekre, való felkészülésre, tapasztalatszerzésre.
Idén négy meghatározó játékosunk érettségizik (Gambino Ingrid 12.f, Mészáros Eszter Fruzsina 12.f, Selmeci Viktória12.b, Wirth Annamária 12.d), ők jövőre már nem  játszhatnak a csapatba. A jövőben a ma még csereként szereplőkre hárul a feladat, hogy tovább vigyék az elmenők által jól megalapozott Babitsos-röplabdás hírnevet.

Külön köszönet illeti támogatóinkat, akik önzetlenül segítettek minket abban, hogy ilyen szép helyezéssel tudjunk hozzájárulni iskolánk idei eredményeihez.

TÁMOGATÓINK:

ABLAKTECHNIKA

ISKOLÁNK ÉTKEZTETŐJE

Ma már szinte elengedhetetlen, hogy az iskola mellé álljanak azon cégek vagy magánszemélyek, akik fontosnak tartják a diáksportot és gyermekeink sokrétű képzését.
A jövőben számítunk azok segítségére, akik úgy érzik, hogy támogatni tudnak minket iskolánk, városunk, megyénk hírnevének öregbítésében.

HAJRÁ BABITS !!!

Bedő Gergely, Bedőné Szűcs Tünde