Az Ostinato együttes eleget téve az Antre-.fesztiválon - tavaly ősszel - nyert szakmai -díj mellé járó külön meghívásnak, sikeres koncertet adott a XVI. Pesdhidegkúti Nyári Művészeti Fesztiválon, melynek okán együttesünk újabb meghívást kapott a szervezőktől.

Szép magyar szó – megzenésített versek

Ostinato együttes

Az együttes neve: OSTINATO, mint makacs ritmus. Az elmúlt tizenhárom esztendő megmagyarázza e névválasztást. A „zenés irodalom” segítségével kitartóan próbálják közvetíteni a magyar és egyetemes emberi értékeket. Repertoárjukban főleg magyar kortárs költők és klasszikusok versei szerepelnek, de megéneklik Goethe vagy Villon műveit is.

Az Ostinato példa az állandóságra a mai „trendvilágban”. Példa az új lehetőségekbe, gyerekekbe, fiatalokba vetett hitre. A verset éneklő – nagyon különböző – diákok az együttesben egy ügyet szolgálnak. Ilyen irányú tevékenységük állásfoglalás az irodalom és zene mellett, s ha ez a bátorság hittel és kitartással párosul, talán másnak is örömet okoz.