Idén, szeptember 2-án Pécs ad otthont a Nemzeti tanévnyitónak.

A hivatalos ünnepséget megelőzően, délelőtt 10:30 órától az eseményhez kapcsolódó színes kulturális és egyéb szórakoztató programok várják a gyerekeket és a családokat a Szent István téren.

10.30 Bóbita Bábszínház Bűbájos lakat című előadása
11.30 Iskoláink zenés-táncos műsora
14.00 The Immigrants együttes
15.00 nyereménysorsolás Balog Zoltán miniszterrel és Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívóval

A tanévkezdő fesztiválon többek között fellép az ECCPECC együttes, lesz ifjúsági olvasmányok vására és csere-beréje, a kötelező olvasmányokat pedig filmen is megnézhetik a látogatók az Ókeresztény sírkamrában. Nagy érdeklődésre számíthatnak az izgalmas diáktalálmányok, Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője pedig interaktív újraélesztő tanfolyamot tart.

A szökőkút körül folyamatosan üzemel és várja a diákokat, szülőket az élménypark és az ökoliget.

A fesztivál résztvevői között értékes nyereményeket sorsolunk ki. A fődíj egy osztálykirándulás az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Pécs városa jóvoltából.

Az egész napos programokat követően az idei tanévet Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nyitja meg az ország egyik legrégebbi iskolájában, a fennállásának 325. évét ünneplő pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumban. A már hagyománnyá vált Nemzeti tanévnyitón beszédet mond  Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár is.

Az Országos Iskola Évadnyitó alkalmából a pécsi Vasarely Múzeum utcarajzolásra várja az iskolásokat a Belváros szívében a Múzeumutcaként ismert Káptalan utcában.