A Pécsi Tudományegyetem Universitas Televíziója riportban számolt be iskolánk családtörténeti pályázatáról, és diákjaink pályaműveinek is helyet adó Emlékezet Portálról.

"A XX. század nagy történelmi traumáit Magyarország még igazán nem dolgozta fel. A történelmi traumák közül kettőnek is emléknapja van Magyaroszágon: a holokauszt, és a kommunista diktatúrák áldozatai. Úgy gondoltuk, hogy a gyerekek a saját történeteiken (saját családjaik történetén) keresztül próbálják meg feltárni, feldolgozni ezeket a nagy traumákat." - mondta el Pethőné Nagy Csilla, iskolánk szakvezető tanára, a családtörténeti pályázat kiírója.

A beszámolóban Márton Zsombor, iskolánk tanulója is megszólalt: "úgy gondolom, hogy amíg ők velünk élnek, addig a történelem egy része is velünk együtt él. Ha nem kérdezzük meg, a történelem egy része is meghal".

Az Emlékezet Portál elérhetősége: babits.pte.hu/emlekezet

Családtörténeti pályázattal emlékeznek a pécsi gimnázium diákjai
Szerkesztő-riporter: Karácsonyi Dóra
Készítette a PTE UNIV TV