2024. március 22-én került sor a verseny döntőjére a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban.

Minden évben Németország egy-egy tartományának látnivalóival, történelmével, földrajzával, hírességeivel, specialitásaival, szokásaival ismerkedhetnek meg a tanulók. Az idei év témája Szászország tartomány volt. A döntőre történő felkészülés alapját a megadott linkgyűjtemény adta. Az írásbeli teszt után a szóbeli forduló feladata egy virtuális városvezetés volt.
Gerentsér Áron 11. C osztályos tanuló országos 1. helyezést ért el. A városvezetési feladatban a választott célközönsége a Tatort (Tetthely) német krimisorozat kedvelői voltak. A város forgatási helyszíneit járta be, személyes filmélményekkel kiegészítve.
Soós Patrick 9. NY országos 11. helyezést ért el, szintén kiváló teljesítménnyel.
Felkészítő tanáruk: Vörösné Keller Henrietta

Gratulálunk az elért eredményhez!