Közel nyolcvan középiskola diákjai versengtek a Szegedi Tudományegyetemen, a XII. Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyen

A XII. Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt rendezte meg november 30. és december 1. között a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatósága az SZTE oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak bevonásával.
Az ország minden szegletéből és a határon túlról 77 középiskola diákjai és pedagógusai érkeztek, hogy bizonyítsák felkészültségüket.
Az elődöntőt december 1-jén, pénteken délelőtt tartották az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Ez egy számítógépes forduló volt, amelynek eredményei alapján eldőlt, hogy melyik hat csapat jutott a döntőbe. A finálénak délután az SZTE SZAOK Dóm téri épülete adott otthont, ahol a legjobb hat csapat állt ki egymással. A döntősök a felkészítő tanárokkal együtt ösztöndíjban és értékes jutalmakban részesültek.
Az országos döntőben 6. helyezett lett: Máté Lotti 12. D, Strasszer Márton 12. C, Lukács Szilárd 11.B.
Az elődöntőben szépen helyt állt, éppen csak, hogy nem jutott a legjobb hat közé: Paik Renáta 12. D, Kálnai Borbála 10. D, Sütő Zsigmond 11. B.
Felkészítő tanárok: az összes természettudományt tanító kolléga, aki a gyerekeket tanítja.

Gratulálunk a csapatoknak!

Köszönet Pandur Anett tanárnőnek segítő, felkészítő munkájáért!