Szeptember 10-én, csütörtök este a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Babits Mihály Gimnáziuma egyik 12. évfolyamos diákjának pozitív eredményt hozott a koronavírus tesztje.

A tanuló hétfőn volt utoljára iskolában, a tünetek jelentkezését követően már otthon maradt.

A járási népegészségügyi osztály tisztiorvosának közreműködésével az érintett osztály, és a tanulóval hétfőn még kapcsolatba került hét tanár ma már nem jöttek iskolába, hatósági házi karanténban várják a tesztelést. Hétfőtől, szeptember 14-től visszavonásig az érintett osztálynak digitális távoktatást rendeltek el.

Az intézmény a köznevelési intézmények számára kiadott eljárásrend szerint azonnal megtette a szükséges lépéseket, az iskolában folyamatos a fertőtlenítés.