AZ EIT RawMaterials RM@School nemzetközi projekt keretében a Miskolci Egyetem szervezésében rendezték meg a diákkonferenciát, melynek idén a Találd meg és formáld át a te nyersanyagod címet adták. Az országos válogató tétje a nemzetközi konferenciára való kijutás (Bologna) volt. Sajnos idén on-line formában tartják ezt is.

A Forgácsolók csapata: Szabó Balázs, Lukács Dániel , Wéber Kolos 12.E osztályos tanulók 1. helyezett és közönség díjas lett. Témájuk A faipari melléktermék újrahasznosítása. A Triglav csapata: Végh Iván 12.E, Széplábi Márton 12.B, Bognár Lili 12. C osztályos tanulók 3. helyezést (megosztva) értek el. Témájuk A 3D nyomtatásban használt műanyagok újrahasznosítása.  Végh Iván a konferencia anyagából rendezett kahoot játékban 2. lett.

Mindkét csapat kijutott a nemzetközi konferenciára, ahol a projektjüket angol nyelven kell bemutatni.

Felkészítő tanáruk Pandur Anett tanárnő és Varga Gábor.

Eredményükhöz gratulálunk! Sikeres szereplést kívánunk a nemzetközi konferencián!