Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

A PTE Gyakorló Általános iskola és Gimnázium, Babits Mihály Gimnáziuma március 19-én megkezdi a digitális oktatást-nevelést.

A tanórákat, a megszokott órarendi szerkezetben tarjuk, de 30 perc időtartamban 10 perces szünetekkel. Az órákon kapott feladatok megoldására fordított időt ésszerű keretek között szeretnénk tartani. A készségtárgyakat rugalmasan kezeljük, így a diákoknak a rövid munkanapokon belül is lesznek pihenőidőszakai. Mindezt azért tesszük, hogy ne üljenek egész nap a képernyő előtt.

Tanulóink nagy része sikeresen csatlakozott a közös felületként választott Office 365 Microsoft Teamshez, akinek nem sikerült, osztályfőnökén keresztül tud Varga Gábor rendszergazdához fordulni. Türelmesek leszünk, hiszen a lényeg a közös munka, a tanulás folyamata, a hangsúly ezúttal nem a kimagasló teljesítményen van.

A Mozanaplót továbbra is használjuk, az órákat, érdemjegyeket rögzítjük.

A tanítási órákon való részvétel, a feladatok elvégzése kötelező. Bízunk benne, hogy a megváltozott munkarendre történő átállás sikeres lesz, hogy az újfajta tanítási-tanulási struktúra mindannyiunk számára működőképes és talán örömteli is tud lenni. Kérem a szülőket, hogy fokozottan figyeljenek gyermekeik mozgására, a helyes napirend kialakítására.

Köszönjük a beérkező szülői észrevételeket, megoldásukon közösen dolgozunk.

Mindannyinknak hasznos, tartalmas és legfőképpen nyugodt, kiegyensúlyozott digitális heteket kívánunk.

Iskolavezetés

Csengetési rend

0. óra 7.25 – 7.55
1. óra 8.00 – 8.30
2. óra 8.40 – 9.10
3. óra 9.20 – 9.50
4. óra 10.00 – 10.30
5. óra 10.40 – 11.10
6. óra 11.20 – 11.50
7. óra 12.00 –  12.30
8. óra 12.30 – 13.10

Office 365 és a Microsoft Teamsre való belépéséhez és használatával kapcsolatos technikai információkat az alábbi képre kattintva vagy a jobb oldali sávban találhatnak.